Amplituner inny niż wszystkie

Amplituner inny niż wszystkie

Na rynku sprzętu audio pojawiają się coraz to nowsze propozycje, nowoczesne trendy i mody. W ostatnim czasie objawiła się na przykład nietypowa wersja flagowego produktu Acram-a, czyli amplituner (model o symbolu AVR600) przystosowany do obsługi 3D ( imponująca przestrzenność dźwięku). Jest to duży i ciężki sprzęt zaprojektowany w minimalistycznym stylu. Wszystkie te cechy przyczyniają się do zjawiska respektu wobec tego urządzenia.

Warto zaznaczyć, że Amplituner AV Yamaha RX-V379 nie jest typowym sprzętem tego rodzaju, z którym można się było do tej pory spotkać na rynku. Pierwszym argumentem potwierdzającym to stwierdzenie może być choćby jego cena, która dochodzi do poziomu blisko dwudziestu tysięcy złotych. Krążą opinie, że producent postanowił zaprojektować ten sprzęt niejako na przekór znanym, dalekowschodnim kreatorom sprzętu, którzy tworzą trendy dla wielokanałowej mody i mają w zwyczaju eksponować lub też kryć poszczególne elementy sprzętu. Tymczasem nowa propozycja Acram odpowiada trendom, zgodnie z którymi produkt ma być ciemny i lśniący, a także – co szczególnie ciekawe – nie posiadać ani jednego pokrętła, czy też klapki z przodu. Zyskuje dzięki temu pewny i mocny wizerunek. Uwagę przyciąga za to atrakcyjny pod względem wyglądu wlot powietrza, zlokalizowany na ciemnoszarej obudowie, a także próżniowy wyświetlacz, który odznacza się ciekawą, bo nieco staromodną, zieloną barwą.

Model AVR600 posiada zaledwie jeden rząd przycisków. Służą one realizacji najbardziej podstawowych funkcji tego urządzenia.