Brytyjskie trendy

Brytyjskie trendy

Na polskim rynku sprzętu muzycznego pojawia się w ostatnim czasie coraz więcej trendów zagranicznych, które proponują nam tamtejsi producenci. Dobrym przykładem jest tutaj brytyjska firma Myryad specjalizująca się w produkcji typowo audiofilskiej elektroniki hi-fi. Jej najnowszą, kierowaną na polski rynek propozycją jest przetwornik cyfrowo – analogowy Z20, pochodzący z serii Mini Z.

Sprzęt proponowany przez Brytyjczyków odznacza się niespotykaną muzykalnością, bogatą paletą dźwięków i brzmień, a także niewielkimi, poręcznymi, kompaktowymi wymiarami. Przetwornik ten pod względem rozmiarów jest dokładnie dwukrotnie mniejszy od standardowego sprzętu hi-fi. Wśród szczególnych cech jego budowy warto jest wskazać na DAC, chip wysokiej klasy, wykorzystywany w odtwarzaczach należących do najwyższej serii produktów firmy Myryad. Dużym atutem jest także obecność anachronicznego odbiornika USB, który pozwala uniknąć tak zwanego efektu jittera z zegara komputerowego. Poza tym, przetwornik jest zaopatrzony w analogowy filtr odznaczający się niskoszumowością, trójpolowością oraz efektem podwójnego różnicowania. Posiada on także swoją własną, dedykowaną płytę główną.

Propozycje marki Myryad mają opinię produktów, w których każdemu szczegółowi poświęcono wyjątkowo dużo uwagi. Na wyróżnienie zasługuje także oryginalny, przyciągający uwagę design tych urządzeń. Można pokusić się o stwierdzenie, że ten brytyjski producent narzuca trendy w branży. Świadczą o tym choćby pięciogwiazdkowe oceny ze strony znanego magazynu What Hi-Fi.