Kto wyznacza włoskie trendy dla sprzętów audio?

Kto wyznacza włoskie trendy dla sprzętów audio?

Coral Electronics to uznany producent pochodzący z Włoch, który specjalizuje się w wytwarzaniu sprzętów hi-fi, a także systemów głośnikowych. Ponadto, jest on też właścicielem marki noszącej nazwę Indiana Line, która od dawna słynie ze skutecznego i satysfakcjonującego dla wielu klientów nagłaśniania samochodowego. Pod koniec 2014 roku, na polskim rynku zagościły trzy różne modele głośnikowe tego producenta, pochodzące prosto z nowoczesnych serii Daytona i Target Audio. Mowa tu konkretnie o modelach TLC 500, DLC 165 oraz TLC 600.

Więcej uwagi z pewnością warto poświęcić serii Daytona, która została zaprojektowana pod kątem jej instalacji w typowych otworach montażowych mieszczących się w samochodzie, a także w celu podłączenia do radia samochodowego. W skład modelu DLC 165 wchodzą dwa głośniki zaliczane do średnio-niskotonowych, zawierające membranę z polipropylenu oraz cewkę na 25 milimetrów znajdującą się w obudowie z aluminium. Głośniki te charakteryzują się mocą ciągłą RMS na poziomie 40W, natomiast metoda ich zasilania została zoptymalizowana ze względu na charakterystykę brzmienia. Trzeba przyznać, że jest to dosyć uniwersalne rozwiązanie, które w korzystny sposób łączy w sobie nieskomplikowany montaż i dobrą jakość za rozsądną cenę.

Pozostałe dwa modele (TLC 500 oraz TLC 600) reprezentują serię Target Audio i odznaczają się niższym, w porównaniu z Daytona, kosztem. Ich zastosowanie potrafi jednak wywołać wcale niemałe wrażenie. Pozwala na to ich przemyślana budowa oraz jakościowe materiały.