Magiczny DacMagic

Magiczny DacMagic

Nie tak dawno temu, pojawił się w sprzedaży nowy produkt, pochodzący z linii przetworników cyfrowo-analogowych, zaliczanych do serii DacMagic. Za ich produkcję odpowiedzialna jest firma Cambridge Audio. Urządzenie to jest dosyć prostym konwerterem, które przyczynia się do poprawy jakości muzyki słuchanej z komputera. Dokładna nazwa dla tego przetwornika to DacMagic XS.

Przetwornik DacMagic jest sprzętem o wyjątkowo małych rozmiarach. Pod względem gabarytów można go bowiem przyrównać do pudełka na zapałki. Jego wagę szacuje się na podobnym poziomie i przypisuje wartość jej około 100 gramów. Dzięki takim cechom charakterystycznym, urządzenie odznacza się wyjątkową poręcznością, a także zachęca do tego, aby nosić je ze sobą w różnorodne miejsca, bez względu na czas i okoliczności. Poza tym, DacMagic XS wyróżnia się także nieukrywaną elegancją oraz trwałością. Jest on bowiem ukryty w aluminiowej i czarnej obudowie, która jest zaopatrzona w zaledwie dwa przyciski, oznaczone w dodatku prostymi symbolami „ ” oraz „-‘’. Służą one po prostu do regulacji głośności na skali obejmującej łącznie aż 54 stopnie. Ten przetwornik jest ponadto wyposażony w port z rodzaju micro USB, który umożliwia zarówno samo zasilanie sprzętu, jak i przesył pożądanych danych z komputera (odbywa się to za pomocą dodatkowego przewodu USB).

Co więcej, wnętrze zawiera przetwornik DAC- 24-bitowy, kodowany jako ESS9023 i zapewniający efekt streamowania dźwięku w konkretnych rozdzielczościach i na konkretnych częstotliwościach.