Nowość od Polk Audio na polskim rynku

Nowość od Polk Audio na polskim rynku

Polk Audio jest producentem, który wprowadził na początku bieżącego, 2015 roku, wyjątkowe kolumny na polski rynek. Są to kolumny typowo podłogowe, markowane symbolem TSx, mające gwarantować ciepłe, otwarte i mocne brzmienia. Dodatkowym i zauważalnym atutem tych kolumn jest solidna obudowa wykonana z płyty MDF. Tworzą one dosyć stabilną konstrukcję wyróżniającą się obojętną pod względem akustyki przestrzenią. Obudowa jest ponadto zaopatrzona w imponujący bas refleks, który został specjalnie wyprofilowany po to, aby minimalizować hałas powstający podczas intensywnego wzbudzania ciśnienia akustycznego.

Najnowsza seria głośników podłogowych Polk Audio bazuje na kilku głośnikach, spośród których każdy korzysta z precyzyjnych przetworników wykonanych w technologii zwanej Dynamic Balance. Maksymalny wariant obejmuje dwa przetworniki niskotonowe o rozmiarach około dwudziestu centymetrów. Wysokie tony są tu możliwe do osiągnięcia dzięki obecności jednocalowej kopułki skonstruowanej z polimerów oraz kompozytu jedwabiu. Poza tym, ograniczone jest tu zjawisko stojących fal, co stało się możliwe za sprawą obudowy wygiętej w kształt liry. Co więcej, głośniki średniotonowe zawierają specjalne membrany, które są wykonane w opatentowanej technologii i tworzone przez kompozyt polimerów oraz minerałów mika posiadających kauczukowe zawieszenie.

Co do głośników niskotonowych, to są one zaopatrzone w membrany z polimerów, charakteryzujące się głębokim wychyleniem. Cały zestaw głośników jest dostępny w kolorze czarnym lub też wiśniowym, zależnie od upodobania.