Nowość wśród słuchawek

Nowość wśród słuchawek

Na rynku słuchawek wyróżniła się w ostatnim czasie oferta firmy JBL, która zaprezentowała klientom zupełną nowość w postaci słuchawek bezprzewodowych, o dousznej konstrukcji i co najciekawsze, a zarazem najbardziej innowacyjne, sterowanych za pomocą gestów.

Model ten nosi nazwę Synchros S210BT i reaguje na ruchy wykonywane przy głowie. Możemy w ten sposób zmienić utwór, odebrać przychodzące połączenie, czy wyregulować głośność do najbardziej pożądanego poziomu. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego sensora ruchowego, który swoją obecnością znacznie ułatwia użytkownikowi korzystanie ze sprzętu słuchawkowego. Dodatkowo, ten model słuchawek, podobnie zresztą jak większość tego typu, nowoczesnych sprzętów, posiada również możliwość połączenia ze smartfonem. Oczywiście odbywa się to dzięki modułowi Bluetooth, który jest w tutaj swoistym pośrednikiem. Co więcej, producent zaopatrzył słuchawki nauszne w baterie o specjalnej mocy, które pozwalają na nieprzerwane słuchanie muzyki przez niemal osiem godzin. Całość jest także zaopatrzona w mikrofon przydatny w przypadku ewentualnych rozmów telefonicznych. Model Synchros S210BT ma podobno całkowicie zdominować rynek słuchawkowy. Znawcy i testerzy tego rodzaju sprzętów są zdania, że największą zaletą produktu, oczywiście oprócz reagowania na ruch, jest po prostu czyste i dobrej jakości brzmienie.

Na chwilę obecną zakup tych nowoczesnych słuchawek nausznych wiąże się z koniecznością poniesienia kosztów na poziomie około dwustu dolarów. Z pewnością jednak wielu da się skusić – choćby z ciekawości, żeby sprawdzić jak sprawdzają się słuchawki nauszne wpisujące się w najnowszy trend związany z obsługą urządzenia bez konieczności jego dotykania. Dla początkujących to musi być bardzo fascynujące doświadczenie.