Trendy dla bogaczy

Trendy dla bogaczy

Mogłoby się wydawać, że Wysokiej klasy sprzęt hi-fi warty dwa miliony złotych jest produktem dostępnym jedynie dla największych bogaczy zamieszkujących miejsca znacząco oddalone od Polski. Nic bardziej mylnego. O tym, że najnowsze, a jednocześnie najbardziej kosztowne trendy docierają także do kraju nad Wisłą, może świadczyć niedawana ekskluzywna wystawa, która odbyła się właśnie w Warszawie.

Co prawda, najdroższe sprzęty plasujące się w przedziale cenowym sięgającym nawet poziomu kilkuset tysięcy złotych, sprzedają się w naszym kraju jako pojedyncze sztuki. Nie ulega jednak wątpliwości, że mają one i tutaj swoje (wąskie) grono odbiorców. Okazuje się, że prawdziwego audiofila nie zadziwia nawet wzmacniacz wart, bagatela, kilkadziesiąt tysięcy złotych. W ostatnim jednak czasie, zamożni miłośnicy dobrych jakościowo dźwięków najbardziej zachwycali się ponad dwumetrowymi kolumnami Focal Grande Utopia EM. Warto zaznaczyć, że zostały one zaliczone do grona najlepszych na świecie. Innym, również pożądanym sprzętem jest Burmester 111 Musiccenter. Pochodzi on od jednej z najbardziej znanych i cenionych niemieckich marek, określanych mianem hi-endowych. Ten sprzęt to prawdziwa gratka dla bogatych wielbicieli chromowanych wież. To fakt, że zakup takiego urządzenia dla przeciętnego klienta równa się cenowo z niemal codziennym chodzeniem na najlepsze koncerty, jednak są i tacy, którzy Burmester-a kupują tak zwaną lekką ręką.

Podobno można spotkać takich także wśród naszych rodaków. Okazja ku temu nadarza się przeważnie podczas trwania renowowanych targów poświęconych branży sprzętów audio.