Wzmacniacze z serii AMS

Wzmacniacze z serii AMS

Wśród licznych obecnie propozycji dla sprzetów stereo, pozycją wartą szczególnej uwagi jest innowacyjny wzmacniacz stereo – Musical Fidelity AMS35i. Nie da się zaprzeczyć, że jest to wyróżniająca się kategoria specjalna, której wyróżnikiem jest wyjątkowo czysta klasa A. Można się tu spotkać z analogowymi układami wzmacniającymi – integry, końcówek mocy, a nawet odtwarzacza SACD, czy przedwzmacniacza. Pod względem koncepcji jest to więc naprawdę wyjątkowa kompozycja.

Ten interesujący model wzmacniacza stereo zdobył sobie opinię prawdziwego kolosa, jako że waży blisko trzydzieści kilogramów i posiada wyraźne cechy pancernej konstrukcji. Imponujący panel frontowy, boki przyozdobione wręcz monstrualnymi radiatorami, podłużne otwory w górnej pokrywie – to wszystko niewątpliwie robi niemałe wrażenie na obserwatorze. Warto wspomnieć, że producent (Musical Fidelity) długo eksperymentował w swoich produktach z dodatkowymi funkcjami. Najbardziej zauważalnym trendem stało się pojawienie złącza USB, pozwalającego na łączność oraz integrację z komputerem (coraz bardziej znaczące źródło dźwięku). Co jednak bardzo interesujące, model AMS35i, mimo że jest droższą opcją od pozostałych ofert tego producenta, to jednak nie posiada takiego wejścia USB.

W zamian za to, model ten jest zaopatrzony w cztery wejścia RCA, gdzie jedno z nich jest zsynchronizowane z wyjściem i tworzy swoistą pętlę dla rejestratora. Wśród złącz znalazło się także miejsce na wyjście dla zewnętrznej końcówki mocy. Z pewnością taki wzmacniacz to sprzęt dla nielicznej grupy odbiorców o bardzo wyspecyfikowanych gustach.